Yazılarımız

ÖZEL MAVİ EGE KIZ ÖĞRENCİ YURDU

Mavi Ege Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu 55 kişilik kapasitesiyle 2015 yılından bu yana hizmet vermektedir. Küçük bir yurt olmanın sağladığı avantajlar kızlarımızın memnuniyetini oldukça artırmaktadır. Bu etmenden dolayı ilgi ve alakanın yoğunluğu artmakta kızlarımızın taleplerine çok dada rahat ve olumlu cevaplar verilebilmektedir.  Öğrencilerimizin fikir ve önerileri ile her yıl daha da gelişen yurdumuz kurulduğundan buyana çok ciddi yol kat etmeyi onların fikirleri ile başarabilmiştir. Yurdumuza yerleşen öğrencilerimizi buradan mezun ederek gönderme oranımız oldukça yüksektir. Bunu kesinlikle karşılıklı sevgi, saygı ve samimiyete borçluyuz.

Mavi Ege Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu olarak hassasiyet gösterdiğimiz en önemli hizmetlerden biri elbette ki mutfağımızdır. Kendi evimizde özenle hazırladığımız doğal salça, doğal reçellerimiz, kahvaltılık ezmemiz ,köylülerimizden temin ettiğimiz balımız gençlerimizin oldukça beğenisi kazanmaktadır. Kendi mutfağımızda anne eli ile yapılan ev yemeklerimiz, tatlılarımız, böreklerimiz yurdumuzun vazgeçilmezleri arasındadır.

Temizlik hususunda da oldukça itinalı olan kurumumuz Korona Salgını sebebiyle dikkatini bu noktaya daha fazla vermiş ve gerekli tüm önlemleri titizlikle almayı kendine görev edinmiştir.

Mavi Ege Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu Kurulmuş olduğu mevki itibari ile Aydın’ın en nezih, ulaşım imkânlarının çok kolay olduğu, en güvenli yerlerinden birindedir. Bu da öğrencilerimizin içini oldukça rahatlatmakta velilerimize de gözleri arkada kalmadan evlatlarını her anlamda güvenli bir yuvaya bırakabilmenin huzurunu yaşatmaktadır.