Yazılarımız

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ni kazanmanın ayrıcalığını yaşıyorsunuz. Öncelikle sizi tebrik ediyoruz. Aydın özellikle öğrencilerimizin yaşaması için oldukça ideal bir şehirdir. Halkı da bir o kadar samimidir. Öğrenciye yaklaşımları son derece içten ve yardımcı olmak amaçlıdır.


Gelin size zeytin ve incir diyarı güzel Aydınımızdan biraz bahsedelim. Aydın ülkemizin en Kalabalık şehir sıralamasında 20. sırada yer almaktadır. Ege Bölgesi’nin tarım ve turizm yönünden en başarılı ve dikkat çeken şehirleri arasındadır. Etrafı İzmir, Manisa, Denizli, Muğla ve tabii ki batısında ege denizi ile çevrilidir.


En yakın turizm beldesi Kuşadası olmakla beraber yine en az bu ilçemiz kadar güzel olan Didim Aydın’a mükemmel bir renk katmaktadır.Kuşadası ve Didim plajları Dilek Yarımadası Milli Parkı, önemli sahillerdir.


İlde 9 müze bulunmaktadır. Bunlar; Aydın Arkeoloji Müzesi, Yörük Ali Efe Müzesi, Afrodisias Müzesi, Karacasu Etnografya Müzesi, Milet Müzesi, Çine Arıcılık Müzesi, Çine Kuvâ-yı Milliye Müzesi, Nazilli Etnografya Müzesi ve Kuşadası Zeytin ve Zeytincilik Müzesi’dir.
Üniversite eğitiminizi en mükemmel şekilde tamamlamanız için çok özel bir şehir olan Aydın ve yine çok özel bir yere sahip olan Adnan Menderes Üniversitesi ve aynı zamanda Mavi Ege Kız Öğrenci Yurdu gerekli olan tüm imkanları sizlere sunmaktadır.